Hírek
2017. Június 14. 13:25, szerda |
Életmód
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Furcsa mélyedés látható a Marson
Furcsa mélyedés látható a Marson, amely a csillagászokat is meglepte - hangzott el az M1 aktuális csatorna szerdai műsorában.
Sárneczky Krisztián csillagász a műsorban elmondta: az északon található mélyedést olvadó jég veszi körül. Ebben a gödörben az a furcsa egy űrkutató számára, hogy mutatja a becsapódási kráter jellegzetességeit és kicsit azokat a jellegzetességeket is, amikor jeges területeken beszakad egy üreg.
Véleménye szerint ez nem becsapódás, hanem geológiai képződmény: egy gáztározó jöhetett létre a nyáron felmelegedő gázokból, amely feszítette a felszínt, és egy idő után a gáz repedéseken kisüvített, a helyén pedig berogyott a talaj.
Hozzátette: a Mars felszínét ezen a részen nem ismerjük, és minden ilyen jelenség segít megérteni azt, hogy mi lehet a Mars felszíne alatt ott, ahova nem tudunk eljutni.
A műsorban beszéltek a NASA tervezett Mars-expedíciójáról, amelyhez a múlt héten választották ki azokat a civileket, akik közül többen eljuthatnak a vörös bolygóra.
A csillagász hangsúlyozta: a Mars-utazásnál a fizikai kiképzés mellett fontos a mentális képzés. Másfél éves távollétről van szó, és a Föld az utazás nagy részében nem is látszik. Az utazás résztvevői másfél évig magukra vannak hagyatva, a felkészítés évekig, akár egy évtizedig is tarthat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Január 11. 09:14, szombat | Életmód
Leállások lesznek az OTP-nél
Rendszerfejlesztési okokból egyes szolgáltatáscsoportokon belül csak részlegesen lesznek elérhetők egyes funkciók az OTP Banknál több januári és februári időpontban.
2025. Január 10. 08:17, péntek | Életmód
Közel 20 ezren fordultak már orvoshoz, influenzás tünetekkel
A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései alapján végzett becslés szerint 2024. december 30. és 2025. január 5. között az országban 19 900-an fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel
2025. Január 09. 07:31, csütörtök | Életmód
A memóriazavarok kezeléséhez vihet közelebb magyar és amerikai kutatók felfedezése
Az emberi hajszálnál százszor vékonyabb struktúrákban sikerült megfigyelni az emlékek megszületését egy magyar kutatók által fejlesztett speciális mikroszkóp segítségével.